27
Září
08:00 — 12:00
Lesopark Poruba
Czech Republic
Načítám Akce
  • akce již proběhla.

Na konci září tradičně ve waldorfských školách slavíme Michaelskou slavnost. Ta letošní se uskuteční v pátek 27.9. dopoledne v době vyučování. A kde? Stejně jako každý rok v Porubském lesoparku, nedaleko areálu Vysoké školy báňské.

Velkou chvíli, kdy Michael srdnatě udolá draka, je třeba náležitě oslavit. Dopoledne proto zakončuje hostina vystrojená z plodů podzimu a dobrot, které přichystají maminky našich žáků.

Ptáte se, kde má vlastně legenda o zápasu Michaela s drakem své kořeny?

Její prapůvod hledejme v křesťanství.

Archanděl Michael je v křesťanském pojetí světa nejvyšší hierarchickou bytostí, pro děti může být rytířem, jak jej znají z různých pohádek a vyprávění.

Tento rytíř se za pomoci typicky rytířských ctností pouští do boje s drakem – pro dospělé může být tento boj obrazem boje se sebou samými, se svou malomyslností, beznadějí, sobectvím – vlastně všemi silami, které nás ochromují v našich úsilích. I proto je nálada vrcholícího podzimu – ochromení až k odumírání a zániku.

Pouze vlastní aktivní účast na okolním dění může být vyhraným rytířským kláním.

Křesťanský obraz archanděla Michaela, zápasícího s drakem nás upozorňuje na důležitost pěstování schopnosti bdělé pozornosti, jasného myšlení, odvahy a statečnosti.

Podrobnosti

Datum:
27. září 2019
Čas:
08:00 - 12:00
Rubriky Akce:
,
Štítky Akce: