V letošním školním roce jsme se ve waldorfském spolku rozhodli založit novou tradici. Vzpomenuli jsme si totiž na chvíle, kdy jsme sami jako „nezkušení“ nováčci poprvé se svými dětmi překračovali práh 1. třídy waldorfské školy. Uvědomili jsme si, že bychom tenkrát byli bývali uvítali po svém boku někoho zkušeného, někoho, kdo nás seznámí s pravidly školy, a to nejen s těmi formálními, ale hlavně s těmi nepsanými.

Napadlo nás tak, že bude dobré současné nové rodiče pozvat na zahradní piknik, kde se potkají tváří v tvář s většinou učitelů a také s dalšími rodiči, kteří jsou spolu se svými dětmi součástí školního dění už nějaký ten pátek. 

Den D nastal 10. října. Výborné občerstvení přichystal Martin Jung, který své kuchařské umění už dostatečně prokázal v červnu, na podobné akci určené našim učitelům. 

I když se počasí už zkraje odpoledne tvářilo velmi varovně, nenechali jsme se odradit a alespoň začátek slavnosti si užili ve venkovním altánu na školní zahradě. A i poté, co nás déšť zahnal do vnitřních prostor školy, na příjemné atmosféře to nic nezměnilo. 

Děkujeme touto cestou všem rodičům, kteří nám pomohli setkání zorganizovat. Veliký dík patří Martinovi Šimkovi, díky jehož fotkám můžeme na událost ještě dlouho vzpomínat.


Pokud se najdete v galerii na některé z fotek a nepřejete si, aby byla veřejně vystavena, napište nám prosím na e-mail katy.lickova@gmail.com. Děkujeme. 

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2019 Všechna práva vyhrazena

Sledujte nás: